Dom Kultury IDALIN
Stowarzyszenie Twórców FOTOKLUB RP
Region Radomski w Radomiu

 

29 maj 2014 roku godz. 18.00

 

 

 

Ewa Gołdzińska AFRP
 

Z zawodu nauczyciel, od wielu lat związana z Ziemią Jana Kochanowskiego. Promuje region zwoleński współpracując z lokalną prasą i innymi wydawnictwami. Członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Region Radomski, członek Stowarzyszenia Twórców Ziemi Zwoleńskiej  i Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia. Fotografowanie i malarstwo to pasja, jakiej z przyjemnością poświęca każdą wolną chwilę. Podróżując z aparatem nieustannie poszukuje piękna, utrwala ulotne momenty z życia ludzi, zatrzymuje w kadrze czas. Przyroda i człowiek jest jej największą inspiracją zarówno w malarstwie jak i w fotografowaniu. Laureatka wielu konkursów plastycznych i fotograficznych. Uczestniczy w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnychJej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą, m.in. w Anglii, w Niemczech,
w Norwegii, na Słowacji, w Szwajcarii, w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.

 

wystawa fotografii

 

 

Wystawa fotografii „Nad Renem ”Ren (niem. Rhein), wypływa z Alp Szwajcarskich, biegnie przez Jezioro Bodeńskie na północ, tworzy granice między Francją a Niemcami i uchodzi do Morza Północnego w Holandii.
Fotografie powstały podczas podróżowania po Szwajcarii na przełomie dwóch ostatnich lat.
Najbardziej w nadreńskim pejzażu urzeka fakt, że nigdy nie ma tu nieodpowiedniej pory do fotografowania.
Za każdym razem Ren pokazuje swoje niezliczone barwy, zmieniające się w zależności od pory dnia i roku.
Raz powierzchnia wody muśnięta miękkim światłem oddaje kolor nieba, innym razem emanuje głębią szafiru rosnących wzdłuż brzegów drzew i krzewów. Zmienność krajobrazu nadreńskiego i świata przyrody wciąż inspirują i wywołują niedosyt.


foto: Ewa Gołdzińska

otwarcie wystawy

  

Copyright © by Ewa Gołdzińska 2014 - 2025r.

Opracowanie:  Copyright ©  by Edward Kruk 2014 - 2025r - edwaga4@gmail.com