Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu

  
 

Od maja 2009r. przestała działać Galeria G10, która eksponowana była w korytarzu na
I piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Galerię G10 powołałem w styczniu 1994r. a pierwsza wystawa pokazana była w dniu 17 stycznia 1994r. i początkowo eksponowana tylko jednego wieczoru podczas spotkań członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 12 marca 2001r.Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu udostępniła korytarz na I piętrze. Od maja 2009r. Zarząd Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego nie zmieniając jej formuły przemianował tę galerie na Małą Galerie RTF, która istnieje do chwili obecnej.

Pomysłodawca zawsze wraca do tego, co stworzył przed laty, a przestało istnieć, chociaż ta galeria cieszyła się sporym powodzeniem. W sumie tych wystaw licząc od początku było 125, obecna jest 126. Wracam do organizowania wystaw tej galerii zmieniając po części jej formułę.
Obecna wystawa czynna będzie od 3 do30 czerwca 2015r. w Galerii Ekslibris w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu.

 
Autorzy wystawy

Małgorzata Budzisz, Henryk Chojnacki, Michał Falkiewicz, Ewa Gołdzińska, Waldemar Gołdziński,

Iwona Nabzdyk, Wiesław Pietrzak, Zygmunt Sobień, Maciej Szwed, Dorota Wólczyńska, Krzysztof Zdanowicz,

 

  Małgorzata Budzisz FRP

    Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Region Radomski i Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego w Radomiu.
    Była członkiem fotograficznej grupy twórczej „bez nazwy”, bierze udział w wystawach „Galerii  zaproszonych” oraz licznych wystawach zbiorowych.
   1 października 2014 r. miała swoją pierwszą autorską wystawę „Jesień” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu.
    Fotografia jest sposobem na oderwanie się od szarej rzeczywistości i utrwalenie ulotnych chwil, które z upływem lat zostałyby zepchnięte do nie – pamięci.


 


foto: Małgorzata Budzisz

 

  Henryk Chojnacki AFRP

 
Ur. W 1940r. w Radomiu. Fotografią zajmuje się od 1970. Początkowo w Dzielnicowym Domu Kultury „Idalin”. Od 1997r. jest członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym przez kilka kadencji   był członkiem  Zarządu. Uczestniczył w wielu wystawach i konkursach fotograficznych, na których zdobywał nagrody, wyróżnienia i dyplomy. Od 1976r był członkiem Komitetu organizacyjnego Międzynarodowych Salonów, DIA – POL i Radomskie   Małe Formaty. Główne jego zainteresowania to fotografia kreacyjna i fotografia cyfrowa.

 foto: Henryk Chojnacki

 

  Michał Falkiewicz FRP

  Urodzony w Radomiu w 1982rr. z wykształcenia informatyk - grafika komputerowa. Fotografią zajmuje  się od 2008r. Ulubione tematy to: fotografia reklamowa i reportażowa, portret, akt, krajobrazfoto: Michał Falkiewicz

 

  Ewa Gołdzińska AFRP

Z zawodu nauczyciel, od wielu lat związana z Ziemią Jana Kochanowskiego. Promuje region zwoleński współpracując z lokalną prasą i innymi wydawnictwami. Członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Region Radomski, członek Stowarzyszenia Twórców Ziemi Zwoleńskiej
 i Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia. Fotografowanie i malarstwo to pasja, jakiej z przyjemnością poświęca każdą wolną chwilę. Podróżując z aparatem nieustannie poszukuje piękna, utrwala ulotne momenty
z życia ludzi, zatrzymuje w kadrze czas. Przyroda i człowiek jest jej największą inspiracją zarówno w malarstwie jak i w fotografowaniu. Laureatka wielu konkursów plastycznych i fotograficznych. Uczestniczy
w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnychJej prace znajdują się w zbiorach prywatnych
w Polsce i zagranicą, m.in. w Anglii, w Niemczech, w Norwegii, na Słowacji,
w Szwajcarii, w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech
 


foto: Ewa Gołdzińska


 

  Waldemar Gołdziński AFRP
 

Ur. w 1957 roku w Zwoleniu.
Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie.
Z zawodu nauczyciel. Długoletni instruktor plastyki i fotografii. Uczestnik, organizator i współorganizator wielu konkursów, plenerów, warsztatów i wystaw. 
Mieszka i tworzy w Zwoleniu – na Ziemi Jana Kochanowskiego. Zajmuje się technikami cyfrowymi i tradycyjnymi. Swoje prace publikuje w prasie, wydawnictwach promocyjnych, książkach i widokówkach. Dokumentuje stary 
i nowy Zwoleń w fotografii. Wieloletni współpracownik prasy lokalnej.
Nagrody, dyplomy, wyróżnienia i podziękowania za upowszechnianie fotografii
i pracę kulturalno-oświatową.
W uznaniu zasług dla rozwoju fotografii otrzymał Medal 150-Lecia Fotografii.foto: Waldemar Gołdziński


 

  Iwona  Nabzdyk  AFRP


Jest nauczycielką historii w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu. Od ponad trzydziestu lat należy do PTTK, a od 2011 r. jest członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego i grupy fotograficznej „Grótfuhaszcze”.
Ma na swoim koncie cztery wystawy indywidualne i kilka zbiorowych. W latach 2003 i 2005 była współautorką dwóch wystaw fotografii krajoznawczej „W widłach Wisły i Pilicy – w 140 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego”
i wystawy obrazującej Związki rodziny Kochanowskich z Ziemią Radomską.
W 2012 r. wzięła udział w zbiorowej wystawie organizowanej przez Związek Polskich Artystów Fotografików w Katowicach pt: „Współodczuwanie”. Fotografuje dla przyjemności.

 foto: Iwona Nabzdyk

 

  Wiesław Pietrzak AFRP

 
Członek rzeczywisty Fotoklubu RP w Warszawie - Region Radomski
Urodzony w 1952r w Starej Błotnicy.
W 1977r ukończył Wydział Ekonomiczny Politechniki Radomskiej uzyskując tytuł magistra ekonomii.
W roku 1989 ukończył Studium Form Fotograficznych jako kurs kwalifikacyjny Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie z uprawnieniami pedagogicznymi i uzyskał  I kategorię Instruktora fotografii.
W latach 1980-1990 prowadził zajęcia fotograficzne z młodzieżą szkół średnich  w Radomiu.
Główne zainteresowania to krajobraz, przyroda, fotografia cyfrowa.foto: Wiesław Pietrzak
 

  Zygmunt Sobień AFRP

Rocznik 1934, ur. w Radomiu.
Fotografią zajmuje się od 1953r. Zainteresowanie fotografią rozpoczął
w Zakładowym Domu Kultury „WALTER” w Radomiu. Od 1961r. jest członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego w Radomiu, w którym pełnił różne funkcje – przez trzy kadencje był Prezesem Zarządu RTFu.Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie Region Radomski. Od 1996r. do maja 2012r.
 był członkiem nadzwyczajnym, a od 5 maja 2012r. członkiem rzeczywistym z tytułem artysty fotografika. W latach 1976 do 2000r.  był członkiem Komitetu organizacyjnego początkowo Ogólnopolskich,  a później Międzynarodowych Salonów Barwnych Przezroczy DIA – POL.
Na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych i brał udział w wielu wystawach (konkursach) zbiorowych, na których zdobywał nagrody wyróżnienia i dyplomy. Brał również udział w wielu plenerach i szkoleniach fotograficznych. W uznaniu zasług dla rozwoju fotografii otrzymał: Srebrny Krzyż Zasługi, Zasłużony Działacz Kultury, oraz medal 150lecia Fotografii. Jest instruktorem fotografii kat. I. Interesuje się fotografią krajobrazową, architekturą i reportażem. Pracuje w technice analogowej i cyfrowej.foto: Zygmunt Sobień
 

  Maciej Szwed AFRP

Fotografią zajmuje się od młodzieńczych lat.  W 1989r. ukończył Studium Form Fotograficznych  jako Kurs Kwalifikacyjny z zakresu fotografii  organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Radomiu.
Jest członkiem fotograficznej grupy "bez nazwy" i członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP Region Radomski. Jest również członkiem FotoForum Dyskusyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Uczestniczy w plenerach fotograficznych i jego zdjęcia są poddawane dyskusji ogólnej Forum.
Bierze również udział w wystawach poplenerowych FotoForum.

 


foto: Maciej Szwed

 

  Dorota Wólczyńska FRP

 Urodzona w Radomiu i tu zamieszkująca.
Z zawodu nauczyciel, po godzinach fotograf, ornitolog, przyrodnik.
Członek Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie - Region Radomski, Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego i Grupy Twórczej Grótfuhaszcze.
Autorka kilku wystaw indywidualnych i kilkunastu udziałów w wystawach zbiorowych.
Większość wolnego czasu spędza na obserwowaniu i fotografowaniu natury.foto: Dorota Wólczyńska

 

  Krzysztof Zdanowicz AFRP

 Fotografią interesuję się od początku lat 70'. Samodzielne wywoływanie negatywów i odbitek w łazience, najpierw czarno-białych później kolorowych sprawiało dużo frajdy.
Od 1983 roku do dziś używam aparatów firmy Pentax,
Od 2006 roku jestem czynnie działającym użytkownikiem i moderatorem forum
PENTAX@PL.
Od 2011 roku należę do Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, a od 2012 roku członkiem Grupy Twórczej GRÓTFUCHASZCZE
Od 2014 roku jestem członkiem rzeczywistym
Stowarzyszenia Twórców FOTOKLUBU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ w Warszawie Region Radomski.
W swoim dorobku mam kilkanaście wystaw zbiorowych i kilka indywidualnych.foto: Krzysztof Zdanowicz

otwarcie wystawy: Barbara Polakowska (kolor), Robert Sumiński (czarno - białe).

 

Pomysłodawca Galerii G10 - Edward Kruk
Ekspozycja wystawy
Marzena Berlińska

Copyright © by Autorzy prac 2015 - 2020r.
Opracowanie:  Copyright ©  by Edward Kruk 2015 - 2020r  edwaga4@gmail.com